Buradasınız: Nokian Lastikleri /  Yenilikler / Testler
« Geri
Yenilikler
Testler

  Ürün geliştirme maliyetlerinin yaklaşık % 50'si yapılan önemli testler için harcanır. İşlevsel testlerin sonuçları sadece laboratuar koşullarında yada sadece yalın otomatik bilgisayar testlerinden elde edilemez. Bu nedenlerle biz gerçek yaşam ortamlarında ürünlerimizi test ediyoruz. Bu ilkemiz sayesinde zor ve değişken koşullarda bile ürünlerimizin performansının olması gerektiği gibi gerçekleşmesini sağlamaktayız.
Nokian Lastiklerinin kökleri kuzey topraklarındadır. Şirket dünyanın en kuzeyindeki lastik üreticisidir. İlk Nokian lastikler 70 yıl önce geliştirdi. Nokian Lastikleri profesyonel kış lastiği testleri için yılın yarısını ayırmaktadır. Bu alışkanlık çivili lastik mucitleri için doğal  bir seçim olarak yaşamın parçasıdır. Frenleme, hızlanma, taşıma testleri, tam dairesel pistte ve sarp bir tepe üzerinde yokuş yukarı kar üzerinde sürüş testleri sayılabilir. Güvenilir sonuçlar elde etmek için sürekliliği sağlanmış uzlaşmaz test koşulları içinde tekrar ederek neredeyse sonsuz denemelerle testler yapılmaktadır.

 


Kış testlerinin eşsiz formülü

 

= 24/7 + 6 ay + iskandinav çılgınlığı.

 


Kuzey kutup dairesinde , Finlandiya’nın Lapland bölgesindeki Ivalo kasabasında 700 hektarlık arazi üzerinde şirketin ürün geliştirme ve test ekipleri ve test sürücüleri lastikleri en zorlu koşullarda test ederek iyi lastiği kötüsünden ayırıma ve geliştirme görevini yerine getirmektedirler.

Sanatsal şaheserleri andıran donanımlar yardımıyla çok yönlü testler aracılığıyla yetenekli ve tecrübeli insanların gözlemlemesiyle tüm ekstrem durumlardaki kış sürüşü şartları en ince ayrıntısına kadar durum olay çalışmalarıyla İvalo’da incelenmektedir.

Hayata meydan okuyan koşullarda ve kavrama sınırlarını zorlayan zemin şartlarında yapılan geliştirme çalışmalarındaki en önemli hedef emniyet ve güvenlik yeteneğini geliştirmektir. Nokian lastikleri 30 hektarlık bir alana yayılan test sürüş zemininde denenmektedir.(c)

Google+