Buradasınız: Nokian Lastikleri /  Yenilikler / Araştırma ve geliştirme
« Geri
Yenilikler
Araştırma ve geliştirme

      Lastikler şaşırtıcı teknik ürünlerdir, birçok bileşen ve detaylı özelliklere göre şekillendirilirler. Lastikler aktif güvenlik faktörü olarak, zemin ile teması sağlayan tek unsurdur.Finlandiyalılar doğaları gereği, kar ,buz ,sulu kar ve benzeri kış şartlarına  alışıktırlar. Ancak, bu durum kış lastiği çözümleri için sihirli bir formüllü garanti etmemektedir. Ayrıca teknik beceri, deneyim, sistematik bir yaklaşım, kararlılık, harcanacak uzun mesai saatleri ve biraz İskandinavya çılgınlığı gerekmektedir.

Ar-Ge departmanımızın ana görevi kış ve kırsal(orman) zemin konusunda dünyanın en iyi lastik üreticisi olarak şirketin ününü ve konumunu desteklemektir. En önemli Ar-Ge ilkemiz 70 yıl boyunca değişmedi: "kuzey koşullarında sürüş yapacak ve her türlü yol koşulu için en iyi güvenlik ve dayanıklılık seçeneklerini arayan tüketiciler için lastik geliştirmek."

 

Güvenlik teknik yenilikler kullanılarak geliştiriliyor.

 


       Geliştirme çalışmaları sürdürülebilir güvenlik ilkesine göre temellendirilir. Sürdürülebilir güvenlik ilkesi lastiğin güvenlik özelliklerinin lastik aşınıp bittiğinde bile aynı kalmasıdır. Güvenlik ve ekonomi konuları dışında, Nokian, ayrıca ürünlerin teknolojik özelliklerine ve ürünlerin özgünlüğüne önem vermektedir. Yenilik süreçlerinin amacı, karlılık ve yeni fikirleri ticarileştirmek olarak da düşünülebilir. Köşeli çiviler, güvenli sürüş göstergesi (DSI) ve suda kızaklama göstergesi lastik güvenliğini ve konforlu sürüş duygusunu geliştirmek için yapılan yeniliklerden bazılarıdır.

 

Ar-Ge için odaklanılmış uzmanlaşma noktası

 


Lastik gelişimi dikkatle ve planlama gerektirir. Farklı pazar alanları özelleştirilmiş ürünlerine ihtiyaç duyar. Ar-Ge ekibi, piyasaların ve tüketicilerin hareketlerini ve ihtiyaçlarındaki değişiklikleri yakından takip eder. Başarılı ürünler oluşturma kabiliyeti otomobil teknolojisinde var olan en yeni gelişmelere ayrıntılı hakim olabilme gücü ile beraber gelir. Lastik geliştirme süreçlerinde makine ve ekipman üreticileri ile özel işbirliği şarttır. Geliştirilmiş araç performansları alçak profilli yüksek hızlı otomobil lastiklerine olan talebi artırmıştır.; Nokian Lastikleri bu segmentte yeni ürünler piyasaya sürmeye devam etmektedir. SUV (Sport Utility Vehicle) lastikler büyüyen ürün gruplarından biridir. Yüksek ağırlık kapasiteli lastik segmentinde özel tasarım radyal lastiklere daha fazla önem verilmektedir. Genel lastik teknolojisinin çok çeşitli olarak belirlediği alanlarda, know-how ve kaplama malzemelerinin geliştirilmesi için Nokian Lastiklerinin sahip olduğu uzmanlık seviyesine ihtiyaç duyulmaktadır.(c)

Araştırma ve geliştirme
Google+