Buradasınız: Nokian Lastikleri /  Güvenlik / Çivili lastik yada kış lastiği?
« Geri
Güvenlik
Çivili lastik yada kış lastiği?

Çivili lastik yada sürtünme(kış)lastiği konusundaki seçiminiz ihtiyaçlarınıza bağlıdır. İki seçenek de aşıınma direnci ve mükemmel sürüş kalitesine sahiptir. Karakteristik özelliklerini daha iyi bilerek sizin için doğru olan lastiği seçebilirsiniz.
 

Karlı yol yada buzlu yol?

 
Eğer ki buzlu yollarda karlı yollardan daha fazla sürüş yapıyorsanız çivili lastikler sizin için daha iyi seçim olarak görünür, Çivili lastikler özellikle yolların kışları buzlu olmaya yatkın olduğu yüksek kesimlerde etkili olur. Sürtünme (kış)lastikleri Daha çok yolların karla kaplı olduğu kesimlerde iyi seçimdir.
 

Islak buz ve kaygan kar

 
Eğer ki Sürtünme(7 dereceden itibaren oluşan soğuk hava için kullanılması uygun olan lastik)lastiklerine sahipseniz kavşaklarda dikkatli olmanız gerekmektedir, vb. Bu tür bölgelerde yollarda ıslak buz ve kaygan kar tabakası vardır. Çivili lastikler bu koşulları sık yaşıyorsanız iyi bir seçenektir.
 

Sessiz lastikler

 
Eğer ki çıplak yolda sesiz lastikleri seviyorsanız Sürtünme lastikleri sizin için daha iyi seçimdir.
 

Tahmin edilemez sonbahar şartları

 
Sürütünme lastikleri sonbaharda , çivili lastiklerden daha önce takılabilir. Sürtünme lastiklerini aracınıza taktıktan sonra değişken sonbaharda var olan hava koşullarını dert etmenize gerek yoktur. Sürtünme lastikleri aynı zamanda ısı değişikliklerinin aşırı oldu ilkbahar mevsimin yaşandığı bölgeler için de iyidir.
 

Bütün bir yıl boyunca sürtünme lastiği?

 
Sıcak geçen ilkbahar mevsimindeki yol şartları bütün lastik tipleri için aşındırıcı olabilir ve sürtünme lastikleri soğuk hava(kış) kış koşulları için üretilmiştir. Sürtünme lastikleri kimi zaman sıcak bahar yollarında düzensiz(yamuk) bir şekilde aşınırlar. Bu olay Yaz lastiklerinde görülmez. Biz 4 mevsim boyunca kışlık lastik kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Yaz lastikleri en güvenli ve ekonomik yaz kullanımı seçeneğini sunmaktadır.

Çivili lastik yada kış lastiği?
Google+