Buradasınız: Medya / Haberler / Güncel Haber
« Geri
2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011

15.03.2016

Nokian Tyres’ın yeni marka elçisi Formula 1 Dünya Şampiyonu Mika Häkkinen


Formula 1 Dünya Şampiyonasında kupayı iki kez kucaklayan efsanevi Finlandiyalı pilot Mika Häkkinen, Nokian Tyres’ın marka elçisi oluyor. Dünyanın en kuzeyindeki lastik üreticisi olan Nokian ile Häkkinen işbirliği anlaşması imzaladı. Buna göre, Häkkinen önümüzdeki yıllarda güvenli sürüşün desteklenmesinin de dahil olduğu bir dizi projede yer alacak.Konuyla ilgili açıklama yapan Nokian Tyres Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ari Lehtoranta, “Mika, Formula 1 dünyasının en tepesine nasıl ulaşılacağını ve başarılı olunacağını kendi kariyeriyle bizlere göstermiş olan Finlandiya’nın ikonik şahsiyetlerinden biridir,” ifadelerini kullandı.

Lehtoranta, “Kendisi, hem mütevazılığıyla bizden biri, hem de kazanma arzusu ve daha iyi sonuçlara ulaşma konusunda gösterilen tavizsiz isteğin başarabileceklerinin bir örneği. Bu, Nokian Tyres olarak bizim de çok önem verdiğimiz bir beceri. Mika ile yapacağımız projeler için gerçekten sabırsızlanıyoruz,” açıklamasını yaptı.

F1 Şampiyonu ile Nokian Tyres aynı değerleri paylaşıyor


Nokian Tyres’ı Finlandiya sanayiinin yeteneklerini gösteren bir başarı hikayesi olarak tanımlayan Häkkinen, şirket felsefesinin ve ürünlerinin Finlandiya’nın olumlu özelliklerini yansıttığı görüşünde:


Bence Finlandiyalı olmak tamamıyla kararlı ve cesur olmaktır. Finlandiya’da ‘sisu’ diye tabir ettiğimiz, asla vazgeçmeme duruşudur. En tepede kalmak ve kazanmak için sürekli olarak öğrenmeli ve yeni şeyler geliştirmelisiniz. Nokian Tyres’ın yaptığı da bu: lastik güvenliğinde öncü ve teknoloji lideri olmaya devam etmeyi garantileyen yenilikler ve sürekli ürün gelişimi.”


Motor yarışlarında uzun ve başarılı bir kariyeri olan Formula 1 Şampiyonu Häkkinen, hem yarış pistlerinde hem de normal trafikte yüksek kalite lastik kullanmaya çok önem veriyor.


Häkkinen, “Benim için en önemli şey lastiklerimin performansına en zorlu koşullar altında da güvenebilmektir. Nokian lastiklerine kuzey işlemez: dünyanın en kuzeyindeki zorlu koşullara göre geliştirilmiş ve test edilmiş olduklarından, her tür durumda onlara güvenebileceğimi bilirim. En kaliteli lastik markası olan Nokian Tyres ile birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum,” açıklamasını yaptı.


Nokian Tyres – Tavizsiz güvenlik sayesinde eşsiz gönül rahatlığı


Nokian Tyres, dünyada zorlu koşullar altında güvenli ulaşımı kolaylaştıran ve ilerleten ürün ve hizmetlere odaklanmış tek lastik üreticisidir. Şirketin binek otomobil, kamyon ve ağır iş makineleri için geliştirdiği yenilikçi lastikler, sürüş koşullarını zorlaştıran karlı, ormanlı, mevsimleri değişken bölgelerde pazarlanmaktadır.

Nokian’ın modern ürün geliştirme süreci, bu alandaki 80 yılı aşkın bilgi birikimine, tavizsiz test süreçlerine ve daha iyi sonuç almak için yapılan sürekli araştırmaya dayanmaktadır. Şirket, dünyanın ilk kış lastiğini, kaydedilen en soğuk kışlardan biri olan 1934 yılında gerçekleşen buzlanmalar için geliştirip üretti. İki yıl sonra, Finlandiya’nın dondurucu kışları için Nokian Hakkapeliitta efsanesi doğdu. Olağanüstü zorluktaki koşulların çabuk karar verme, amansız mücadele gayreti ve yardımlaşma kabiliyeti gerektirdiğini biliyoruz. Bu değerler, bozuk yollarda ve ağır hava şartlarında da yüksek performans sergileyen piyasanın en gelişmiş yaz lastiklerini geliştirirken bize ışık tuttu.

Nokian Tyres, kuzey ülkelerinde ve Rusya’da premium ürün gruplarında piyasa lideri olmasının yanı sıra, Orta Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarında da hızlı büyüme göstermektedir.Fotoğraflar: www.nokiantyres.com/hakkinen

Daha fazlası:

Nokian Tyres – dünyanın en kuzeyindeki lastik üreticisi 
http://www.lastiknokian.com/kurumsal.aspx

Video:

Nokian Tyres – Buz üstünde dünya rekoru: 335.713 km/sa
https://youtu.be/VW5GMsT32RM

Video:

Nokian yaz lastikleri – En zorlu şartlarda test 
http://youtu.be/6kT0wLEOxY4

Kış lastiği testinde zirve: Ivalo Test Merkezi  Beyaz Cehennem 
http://youtu.be/UEGUTw7KHxEwww.facebook.com/nokianlastik

www.youtube.com/NokianTyresCom

« Haber listesine geri dön

Daha fazla bilgi için:

Kormetal Pazarlama Ltd.Şti.

 

info@nokianlastik.com

 

Google+