Buradasınız: Medya / Haberler / Güncel Haber
« Geri
2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011

11.03.2016

Nokian Hakkapeliitta R2 - Tire technology of the year 2016 ödülünü kazandı


Nokian Hakkapeliita R2


Dünyanın en kuzeyindeki lastik üreticisi olan Finlandiyalı Nokian, BMW'nin benzersiz elektrikli otomobili i3 için tasarladığı Hakkapeliitta R2 kış lastiği ile lastik sektörünün en saygın ödüllerinden olan "Tire technology of the year 2016" ödülünü kazandı.


Nokian Hakkapeliita R2

Nokian Hakkapeliitta R2 inanılmaz düşük yuvarlanma direnci, birinci sınıf yol tutuşu ve olağanüstü sürüş konforunu bir arada sunuyor. İ3 için geliştirilen ebat 155/70 R19 88Q XL. Bu yeni Hakkapeliitta ailesi geleceğin teknolojisini temsil ediyor. Hakkapeliitta R2 dünyanın ilk A enerji sınıfı kış lastiği olması özelliğini de taşıyor. Yapılan testlere göre elektrikli otomobillerde yuvarlanma direncini %30'a kadar düşüyor.


Juri başkanı ve Tire Technology International magazin editörü olan Graham Heeps;
“Bir elektrikli otomobil için en önemli konu otomobilin menzili ve özellikle soğuk havalarda elektrikli otomobillerin bataryaların performansı endişe verici olabiliyor. Kat edilen her kilometre çok önemli ve lastiğe gelirsek düşük yuvarlanma direnci elektrikli bir otomobil lastiği için olmazsa olmaz. Nokian’ın Hakkapeliitta R2 lastiği bu ihtiyacı kış koşullarında mükemmel yol tutuşu ile birlikte karşıladı.” dedi


Nokian’ın Ar-Ge’den sorumlu Başkan Yardımcısı Juha Pirhonen ise yaptığı açıklamada; “Sayıları hızla artan elektrikli otomobil kullanıcılarına kış koşullarında daha iyi yol tutuşu sağlayan birinci sınıf Nokian Hakkapeliitta R2 kış lastiğini sunduğumuz için gurur duyuyoruz. Ulaşımı daha güvenli ve daha yeşil yapmak bizim ürün geliştirme bölümümüzün birinci prensibidir.” dedi


“Uluslararası lastik teknolojileri mükemmellik ve innovasyon ödülleri” hakkında:


2008 yılında verilmeye başlanan Uluslararası lastik teknolojileri mükemmellik ve innovasyon ödülleri, lastik tasarımı ve üretimi sektöründe yapılan çalışmaları ödüllendiriyor. Tire Technology International okuyucuları ve editörleri tarafından belirlenen adaylar, her yıl Almanya’nın Hanover kentinde Şubat ayında düzenlenen “Tire Technology Expo” fuarında bağımsız uluslararası lastik endüstrisi uzmanlarından oluşan jürinin de bulunduğu panellerde sunumlarını gerçekleştirerek ödül kazanmak için yarışıyorlar.


Daha detaylı bilgi için
www.tiretechnology-expo.com

Ödül kazanan Hakkapeliita R2 resimleri:
www.nokiantyres.com/hakkapeliittaeR2

Video:

www.facebook.com/nokianlastik

www.youtube.com/NokianTyresCom

« Haber listesine geri dön

Daha fazla bilgi için:

Kormetal Pazarlama Ltd.Şti.

 

info@nokianlastik.com

 

Google+