Buradasınız: Medya / Haberler / Güncel Haber
« Geri
2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011

16.09.2015

Karda ve ıslak zeminde olağanüstü yetenekli

Yeni Nokian Weatherproof dört mevsim lastikleri Auto Express lastik karşılaştırma test birincisi.


Nokian Weatherproof


Yeni Nokian Weatherproof, İngiliz Auto Express dergisinin düzenlediği dört mevsim lastikleri testinde ilk sırada yer aldı. Nokian Tyres’ın yeni dört mevsim lastiği kazandığı bu birincilikle, “Auto Express Best Buy 2015” etiketinin de sahibi oldu. Dünyanın en kuzeyindeki Finlandiya’lı lastik üreticisinden gelen benzersiz Nokian Weatherproof dört mevsim lastikleri, kış koşullarında mükemmel yol tutuşuna sahip kış lastiği özelliği gösterirken, aynı zamanda sıcak yaz aylarında hassas ve kararlı sürüş sunan yaz lastiği özelliklerine sahiptir.


Auto Express, Nokian Weatherproof lastiklerinin teste damga vurmasının en önemli nedenini, kar üzerinde ve derin su birikintilerinde mükemmel yeteneği olarak gösterdi. Yeni yüksek performanslı Nokian Weatherproof, kar üzerinde frenlemede, kar üzerinde çekişte, derin kar ve su birikintilerinde en yüksek puanları aldı. (Auto Express yayımlanma tarihi, 09.09.2015)


Nokian Weatherproof, kar üzerinde gösterdiği performansla Auto Express test uzmanlarını bile geride bırakaraktı. Auto Express yaptığı değerlendirmede; Weatherproof lastiklerinin sunduğu kar üzerinde mükemmel çekiş gücü ve yol tutuşu sayesinde, dönüşlerde ve keskin virajlarda gaz kesmeden ve savrulmadan ilerlemenin mümkün olduğunu belirtti. Nokian Weatherproof aynı zamanda suda kızaklamayı önleyen sırt tasarımı sayesinde derin su birikintilerinde kızaklamada özellikle virajlarda gösterdiği performansla tam not aldı.


İngiltere’nin en büyük otomobil dergilerinden birisi olan Auto Express, VW Golf ile 205/55R16 ebadında 6 adet premium dört mevsim lastiği test etti. Test edilen lastikler arasında, Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, Pirelli Cinturato AllSeason ve Vredestein Quatrac 5’te bulunmaktadır.


Auto Express teste ek olarak, dört mevsim lastikleriyle ContiWinterContact TS850 kış lastiğini ve Dunlop Sport BluResponse yaz lastiğini de karşılaştırdı. Her iki karşılaştırmada da Nokian Weatherproof, hem kış lastiği özellikleriyle hem de yaz lastiği özellikleriyle iki lastiği de geride bıraktı.


Nokian Weatherproof dört mevsim lastikleri – Yıl boyunca güvenli ve konforlu


Yeni yüksek performanslı Nokian Weatherproof dört mevsim lastik ailesi, sürücülerin her yaz ve kış sezonunda lastik değiştirme derdine son veriyor. Nokian Weatherproof, kış ve yaz lastiğini aynı lastikte birleştirdi.


Çok fonksiyonlu Nokian Weatherproof ürün ailesi, karda ve erimiş karda güvenli bir sürüş arayan, yazın da verimli ve konforlu sürüş isteyen sürücüler için tasarlandı. Geleneksel dört mevsim lastikleri, aslında bazı kış özellikleri olan yaz lastikleridir. Nokian Weatherproof ise gerçek anlamda kışın kış lastiği özelliği, yazın da yaz lastiği özelliğini bir arada sunmaktadır.


Türkiye yol ve iklim şartlarına da son derece uygun olan Nokian Weatherproof ailesi, modern binek otomobiller, SUV/4x4 ve kamyonet, minibüs, panelvan gibi ticari araçlara uygun ebatlara sahiptir. Tüm ebatlardaki lastikler, lastiğin kış kullanımı için resmi onaylı olduğunu gösteren “Kar Tanesi” sembolüne (3PMSF) sahiptir.


Binek otomobiller için ebat seçenekleri 13 inçten 18 inçe kadar tüm ebatları içermektedir. SUV sınıfı daha büyük araçlar için ise ebat seçenekleri 16 ile 18 inç arasında değişmektedir. Yıl boyunca her mevsimde kullanılmak için tasarlanan bu modern ürün ailesi için hız endeksleri T, H, V ve A'dır. Ebatların büyük kısmı, en yüksek yük kapasitesini gösteren XL işaretine sahiptir. Kamyonet, minibüs, panelvan gibi ticari araç ebatları 14 ile 16 inç arasında değişirken, hız endeksleri N, R ve T’dir. Yeni Nokian Weatherproof C ailesi, kullanım amacına ve taşınacak yüke göre iki farklı sırt deseni sunmaktadır. Yeni Nokian Weatherproof ürün ailesi, dört mevsim lastik segmentinde pazardaki en geniş ürün gamlarından birine sahiptir.


Nokian Weatherproof – Dört mevsimin ötesinde

· Karlı zeminde üstün, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu

· Yıl boyunca her mevsimde kesintisiz yüksek performans

· Kararlı, konforlu ve kusursuz sürüş deneyimi


Yeni Nokian Weatherproof:
www.lastiknokian.com/urungrup.aspx?URUNGRUPID=1&mevsim=AllWeather

Ürün Fotoğrafları:
www.nokiantyres.com/NokianWeatherproof

Video:

www.facebook.com/nokianlastik

www.youtube.com/NokianTyresCom

« Haber listesine geri dön

Daha fazla bilgi için:

Kormetal Pazarlama Ltd.Şti.

 

info@nokianlastik.com

 

Google+