Buradasınız: Nokian Lastikleri /  Nokian Hakkında / Binek otomobil lastikleri
« Geri
Nokian Hakkında
Binek otomobil lastikleri

Müşterilerin ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanan üst sınıf lastikler

Nokian’ın Binek Otomobil Lastikleri birimi, binek otomobillerin yanı sıra hafif ticari araçlar ve SUV’ler için yaz ve kış lastikleri geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır. Bu birimin öne çıkan ürünleri çivili ve çivisiz kış lastikleri, benzersiz özelliklere sahip yaz lastikleri ve SUV lastikleridir. Bu lastikler lastik sektörünün en hızlı büyüyen ürün segmentidir.

Nokian lastiklerinin ürün geliştirme çalışmaları Finlandiya’da yürütülmektedir. Geliştirilen lastikler Finlandiya’nın Nokia ve Rusya’nın Vsevolozhsk kentlerinde yer alan kendi fabrikalarında üretildikten sonra yedek parça piyasasında satışa sunulmaktadır.

Nokian Tyres, İskandinav ülkelerinde, Rusya’da ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinde piyasa lideri ve en rekabetçi lastik üreticisi konumundadır. Orta Avrupa ve Kuzey Amerika üst segment lastik piyasasında ise düzenli olarak artan bir iş hacmine sahiptir. Nokian, 2014 yılında tüm ana hedef pazarlarındaki payını artırırken binek otomobil lastikleri segmentinde İskandinav ve Orta Avrupa ülkelerindeki cirosu da 1 milyar Euro’yu aştı. Kış lastikleri, 2014 yılı satış hacminin %79’unu oluşturmaktadır.

Nokian Tyres’ın Finlandiya ve Rusya fabrikalarının üretim kapasitesi, yılda 20 milyon lastiğin üzerine çıkmaktadır. Nokian, büyük yatırımlara ihtiyaç duymadan üretimini artırarak piyasadaki talep artışına hızlı bir biçimde cevap verebilecek konumdadır. 2014 yılı itibarıyla fabrikalar, henüz tam kapasitelerine ulaşmamakla birlikte, bir önceki yıla kıyasla üretim adedinde %4.3, verimlilikte %5.1 oranında artış kaydedilmiştir. Aynı yıl Nokian binek otomobil lastiklerinin %82’si Rusya fabrikalarında üretilmiştir.

50’den fazla testte başarısı kanıtlanan Nokian lastikleri her zamankinden daha rekabetçi

Nokian Lastikleri, 2014’ün yılında otomotiv medyasında gerçekleştirilen kış lastiği testlerinde hakimiyetini ilan ederek İskandinav ülkeleri ve Rusya’da gerçekleştirilen çok sayıda testten başarıyla çıktı. Zorlu kış koşulları için üretilen rakipsiz kış lastiği Nokian Hakkapeliitta 8, neredeyse katıldığı tüm testleri ilk sırada tamamladı. Yeni yaz lastiği serisi ise 2014 bahar aylarında gerek ana pazarlarda, gerek Avrupa’da gerçekleştirilen çeşitli testlerde üst sıraları paylaştı. Nokian Tyres ürünleri 2014 yılında toplam 50 testte son derece başarılı sonuçlar aldı. Tüketici memnuniyet değerlendirmelerinde ise 5 üzerinden ortalama 4.6’lık bir puan elde ederken, yorum bildiren Nokian kullanıcılarının %93’ü Nokian marka lastikleri diğer tüketicilere önerdiler.
Google+